DLAŽBULEP maltová zmes 5 kg

Kód: HASOFT 19.01
Akcia
Značka: Hasoft
€6,80 –19 %
2686 dlazbulep maltova zmes 5 kg
€6,80 –19 % €5,50 €4,58 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
28.1.2022

Dlažbulep je jednozložková suchá lepiaca maltová zmes, ktorá materiál  drží pružne na stene aj podlahe, na slnku aj na mraze.

Detailné informácie

Podrobný popis

DLAŽBULEP je jednozložková suchá lepiaca maltová zmes určená najmä na lepenie obkladov a dlažieb na podklady z betónu, muriva, cementových a vápennocementových mált, sardrokartónov aj KONŠTRUKČNÝCH DOSIEK. S úspechom je možné ju použiť aj na lepenie a stierkovanie zatepľovacích systémov. Doporučujeme ju aj na lepenie na hydroizolačné stierky LEPENKA VO VEDRE a KÚPEĽŇOVÁ IZOLÁCIA. Pri použití prechodového mostíka DRSOŇ je možné DLAŽBULEP použiť aj na lepenie priamo na starú dlažbu.

DLAŽBULEP je vysoko pružná lepiaca malta na báze cementu s prídavkom plastizujúcich prísad. Spĺňa požiadavky EN 12004 na zaradenie do skupiny C2TES1.

výhody, použitie:

  • vhodný na vonkajšie aj vnútorné použitie
  • možné použitie na lepenie priamo na starú dlažbu
  • umožňuje lepenie obkladov aj na podklady vystavené deformáciám
  • má vysokú priľnavosť a pružnosť vďaka vysokému obsahu redispergovateľných polymérov
  • prípustné prehnutie lepidla je 2,5 až 5 mm
  • má výbornú prídržnosť k betónu, murivu, cementovým a vápennocementovým maltám, sadrokartónu aj KONŠTRUKČNÝM DOSKÁM HASOFT
  • je trvalo odolný voči vode a odoláva mrazu, čo ho predurčuje pre vysoko namáhané a exponované plochy (terasy, lodžie, podlahové vykurovanie, fasády)
  • je obzvlášť vhodný na lepenie na hydroizolačné stierky LEPENKA VO VEDRE a KÚPEĽŇOVÁ IZOLÁCIA

aplikácia:

PRÍPRAVA PODKLADU

Z podkladu musí byť odstránený všetok nesúdržný, uvoľnený, zvetraný či inak viditeľne poškodený materiál. Pred nanášaním je vhodné odsekať všetky drsné nerovnosti a náliatky. Na prípravu savých a nesúdržných podkladov doporučujeme penetráciu výrobkom STAVLEP alebo HLBOŇ. Nesavé podklady je nutné upraviť pomocou výrobku DRSOŇ.

PRÍPRAVA MATERIÁLU

Malta sa na použitie pripravuje iba zmiešaním s vodou. 25 kg vrece je potrebné rozmiešať v 5 – 5,7 l vody pomalobežným miešadlom. Po dokonalom rozmiešaní necháme maltu 10 minút odstáť a potom ešte jedenkrát krátko premiešanie.

POUŽITIE:

DLAŽBULEP je možné nanášať v prípade lepení hrebeňovou stierkou, pri stierkovaní nerezovým hladidlom. Hrúbka vrstvy nesmie presiahnuť 10 mm. Škárovanie nie je možné vykonať skôr ako po 24 hodinách (pri teplotách pod +10 °C sa táto doba výrazne predlžuje). Plné zaťaženie je možné po 28 dňoch. Počas celej doby spracovania a zrenia nesmie teplota malty klesnúť pod +5 °C. Prípadné znečistenie kovových líšt a kovových prvkov je nutné ihneď očistiť, inak na nich ostanú trvalé škvrny.

BEZPEČNOSŤ ZDRAVIA PRI PRÁCI

Po uplynutí min. doby trvanlivosti, ktorá je vyznačená na obale, nie je zaistená plná účinnosť prísady redukujúcej chróm VI pod hranicou 2 ppm.

Práca s lepiacou maltou DLAŽBULEP nevyžaduje žiadne mimoriadne hygienické opatrenia. Výrobok obsahuje alkalické zložky, a je teda nutné zabrániť najmä kontaminácii očí a slizníc. Pri práci je preto nutné dodržiavať BOZ platné pre práce s cementovými popr. vápennými maltami.

Dodatočné parametre

Kategória: Stavba
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie