SPRAVBETÓN - maltová zmes 5kg

Kód: HASOFT 09.01
Akcia
Značka: Hasoft
€7,50 –18 %
2773 spravbeton maltova zmes 5kg
€7,50 –18 % €6,18 €5,15 bez DPH
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
17.5.2022

SPRAVBETÓN – zrastie s poškodeným povrchom

Detailné informácie

Podrobný popis

SPRAVBETÓN je jednozložková suchá maltová zmes určená najmä na opravy poškodených betónových a železobetónových horizontálnych povrchov a podláh. Na maltu SPRAVBETÓN môže byť nanášaný priamo vhodný typ sekundárnej ochrany v závislosti od expozície opravenej konštrukcie.

SPRAVBETÓN je jednozložková plastifikovaná suchá maltová zmes s obsahom redispergovateľných polymérov a rozptýlenou PPR mikroarmatúrou.

výhody, použitie:

  • rozmiešava sa iba s vodou
  • dobre sa rozprestiera, obsahuje stekucovacie prísady
  • má výbornú prídržnosť k betónovému podkladu aj výstuži
  • je trvalo odolný voči vode, je mrazuvzdorný
  • má dobré mechanické vlastnosti
  • aplikuje sa pokládkou
  • je objemovo kompenzovaný (po vytvrdnutí sa nezmrští)
  • pre vrstvy už od 5 mm
  • pochôdzny po 24 hodinách

aplikácia:

PRÍPRAVA PODKLADU

Z povrchu opravovaného podkladu musí byť odstránený všetok nesúdržný, uvoľnený, zvetraný či inak viditeľne poškodený betón. Korodujúca výstuž musí byť šetrne uvoľnená a zbavená koróznych splodín. Povrch betónu je bezpodmienečne nutné náležite prevlhčiť, a to opakovane aspoň 120 minút pred aplikáciou sanačného materiálu. Dôkladne prevlhčený betón musí byť matne vlhký, nie pokrytý lesklým vodným filmom. Na prípravu savých a nesúdržných podkladov doporučujeme penetráciu výrobkom STAVLEP alebo HLBOŇ. Nesavé podklady je nutné upraviť pomocou výrobku DRSOŇ.

PRÍPRAVA MATERIÁLU

SPRAVBETÓN sa pripravuje na použitie zmiešaním potrebného množstva suchej malty s odmeraným množstvom vody. Pomer miešania je uvedený v tabuľke. Po dokonalom premiešaní necháme maltu 10 minút odstáť a potom ešte raz krátko premiešame.

Za účelom dosiahnutia optimálnej spracovateľnosti je možné doporučenú dávku vody upraviť, pričom prídavok vody prekračujúci 10 % doporučeného množstva výrazne zvyšuje riziko vzniku trhlín a súčasne môže viesť k poklesu mechanických vlastností.

POUŽITIE:

SPRAVBETÓN je možné aplikovať strojne či ručnou pokládkou. Malta sa nanáša po vrstvách, ktoré by nemali v jednom pracovnom zábere presiahnuť max. hrúbku uvedenú v tabuľke. Finalizácia povrchu sa vykonáva vibračnou lištou v kombinácii so strojným alebo ručným hladením. Je neprípustné pri finalizácii do povrchových vrstiev vnášať dodatočne vodu. Opravené povrchy je nevyhnutné okamžite po dokončení začať ošetrovať. Najmä je nutné zabrániť priamemu slnečnému svitu, pôsobeniu vetra a ďalších faktorov urýchľujúcich nežiaduce odparovanie zámesovej vody. Keď to tuhnutie zmesi dovolí, je najvýhodnejšie zakrytie plôch trvale vlhčenou geotextíliou.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Stavba
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie