Samonivelizačný anhydritový poter 20 jemný 40kg

Kód: CEMIX 025.006
Neohodnotené
Značka: Cemix
€9 €7,50 bez DPH
Zistite si dostupnosť na 0918 154 569
Položka bola vypredaná…

Samonivelizačná hmota – poter, ktorý je určený na zhotovenie kvalitných vyrovnávacích aj podkladových poterov.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Samonivelizačný anhydritový poter je určený na zhotovenie kvalitných vyrovnávacích, aj podkladových poterov. Využíva sa v interiéroch, prevažne v bytoch, ale aj v administratívnych priestoroch. Je možné vytvoriť z neho aj plávajúcu podlahu určenú na položenie podlahovej krytiny. Pri aplikácií samonivelizačnej hmoty na podlahové kúrenie nie je potrebné jeho dodatočné vystužovanie.

VLASTNOSTI A SPÔSOBY POUŽITIA:

  • zhotovenie kvalitných vyrovnávacích aj podkladových poterov v interiéri (pri výstavbe bytov, kancelárskych priestorov, budov, hotelov, škôl a pod.)
  • vytváranie plávajúcich a kontaktných poterov určených na položenie podlahovej krytiny (dlažba, plávajúce podlahy, parkety, PVC, koberce a pod.)
  • je ideálny na podlahy s podlahovým kúrením bez dodatočného vystužovania.

PRÍPRAVA PODKLADU

Pri príprave podkladu je dôležité dbať na riadne oddelenie podlahy od zvislých konštrukcií pomocou dilatačných pásov. Pri nezdruženej podlahe je tiež veľmi dôležité oddelenie od podkladu napr. impregnovaným (voskovaným) papierom alebo PE fóliou

SPRACOVANIE

Suchú zmes rozmiešajte pomocou zmiešavacej pumpy. Pred nanášaním je potrebné skontrolovať rozliatie metódou Hagermann-Trichter, ktoré by malo byť 230–250 mm, max. však 260 mm. Rozmiešaná zmes sa leje v jednej vrstve bez dilatačných škár. V zúžených profiloch (napr. dvere medzi miestnosťami) alebo v miestnostiach, kde je pomer strán väčší ako 1:3, je nutné previesť dilatačné škáry. Čerstvo vyliate plochy je nevyhnutné chrániť pred prievanom a mrazom. Rovný povrch je možné naďalej impregnovať penetráciou Cemix -Penetrácia podlahová) a nalepiť podlahovú krytinu, mramor, keramické dlaždice alebo prírodný kameň. V prípade potreby veľmi hladkého povrchu (pod korok, PVC apod.) podlahu prebrúste a prestierkujte jemnou samonivelizačnou stierkou v hrúbke 1-3 mm.Viac informácií je uvedených v technickom liste produktu.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Samonivelizácia
Hmotnosť: 40 kg
Balenie: 40 kg
Typ: vnútorné
Zrno: 2,0 mm
Spotreba: cca 18 (pri hrúbke vrstvy 10 mm) kg/m2
Výdatnosť: cca 2,2 m2/1 tona (pri hrúbke vrstvy 10 mm)
Trieda pevnosti: C20
Položka bola vypredaná…

Anhydrit Cemix

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: