CENU DOPRAVY pri obj. s celkovou hmotnosťou nad 40kg (posielané na palete) VÁM SPRAVÍME INDIVIDUÁLNE. Prosíme o POTVRDENIE OBJEDNÁVKY, následne Vás budeme KONTAKTOVAŤ.

Tekutá hydroizolácia 2K

Kód: EXCEL 02.011
€21,90 €18,25 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
28.6.2021

Jednozložková hydroizolácia 1K je prvotriedna hydroizolačná náterová hmota, nanášaná v tekutom stave, so schopnosťou premostenia trhlín pri štandardných podmienkach.

Detailné informácie

Podrobný popis

Disperzná jednozložková hydroizolácia 1K sa používa ako náterová izolácia pre vnútorné priestory. Je určená proti stekajúcej vode pod keramické obklady a dlažby, na sadrokartónové steny, OSB dosky, cementové alebo vápenno-cementové omietky, anhydritové podlahy, betón a podobné materiály. Po zaschnutí hmoty sa vytvorí vysoko elastický, tesný, vodeodolný náter s dobrou priľnavosťou k podkladu. Jednozložková hydroizolácia 1K je vhodná pre mokré prevádzky, kúpeľne, sprchy, toalety, práčovne a podobné priestory.

Oblasť použitia:

  • Izolácia pod keramické obklady a dlažby
  • Vnútorné priestory
  • Sprchy, kúpeľne, toalety, práčovne

Vlastnosti:

  • Pripravená na okamžitú aplikáciu
  • Dosiahnuteľnosť aj menej prístupných miest
  • Schopná premostiť trhliny > 0,75 m i pri teplotách do -5°C
  • Vysoká priľnavosť k stavebným materiálom
  • Interiéry s nadmernou vlhkosťou

 

Aplikačný postup - nanášanie

Hydroizolačná hmota EXCEL MIX 1K sa pred aplikáciou zamieša tak, aby sa nevmiešali vzduchové bubliny. Nádobu s rozmiešanou hmotou je potrebné chrániť pred priamym slnečným žiarením. Náter sa nanáša nerezovým hladidlom, štetcom alebo valčekom v dvoch vrstvách. Jednotlivé vrstvy jepotrebné nechať zaschnúť. Miesta s vyšším namáhaním (kúty, rohy, okolie vpustí a pod.) je potrebné vystužiť vložením špeciálnej tesniace pásky do nezaschnutého prvého náteru. Druhú vrstvu je možné naniesť 24 hod. po nanesení prvej vrstvy.Následný náter vykonávať vždy kolmo k predchádzajúcim ťahom štetky alebo valčeka tzv. krížovou metódou.

Hydroizolačnú hmotu je možné nanášať pri teplote vzduchu a podkladu vyššie ako 10 °C. Lepidlá na lepenie keramických obkladov a dlažieb je možné nanášať po 48 hod. od nanesenia druhej vrstvy hydroizolačnej hmoty EXCEL MIX 1K. V žiadnom prípade sa nesmú použiť lepidlá s obsahom agresívnych rozpúšťadiel. Vhodnou lepiacou maltou je napr. TS FLEX, TS BASIC ELASTIC a pod.

Dodatočné parametre

Kategória: Tekutá hydroizolácia
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: