DRŽTOFEST TH - rozpínava maltová zmes, nestekavá 5 kg

Kód: HASOFT 12.04
Akcia
Značka: Hasoft
€9,89 –16 %
2698 drztofest th rozpinava maltova zmes nestekava 5 kg
€9,89 –16 % €8,30 €6,92 bez DPH
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
17.5.2022

DRŽTOFEST TH – nestekavá rozpínavá upevňovacia hmota

Detailné informácie

Podrobný popis

Zaisťuje riadne a trvalé zakotvenie kotevných elementov v betónových konštrukciách a prvkoch. Kotevným prvkom poskytuje alkalickú ochranu. Okrem toho je vhodný aj pre zmonolitnenie stykov prefabrikovaných či monolitických železobetónových prvkov. Použiteľný je aj pre rôzne podbetonávky či dobetonávky vyžadujúce miernu expanziu tuhnúcej výplne.

Jednozložková rozpínavá suchá maltová zmes na báze portlandského cementu s obsahom expanznej prísady, PP vláken a prísadou na potlačenie stekavosti.

výhody, použitie:

  • aplikuje sa ručne alebo strojne
  • je tixotropný (nestekavý)
  • má výbornú prídržnosť k podkladu a výborné mechanické vlastnosti
  • trvalo odoláva vode, je mrazuvzdorný
  • dokonale vyplňuje otvory a dutiny v dôsledku riadeného rozpínania
  • má zvýšenú chemickú odolnosť
  • obsahuje PP vlákna, preto vydrží dynamické namáhanie

aplikácia:

PRÍPRAVA PODKLADU

Z podkladu musia byť pred aplikáciou malty odstránené všetky prachové a nesúdržné častice, povrch betónu nesmie byť znečistený ropnými či inými produktmi, ktoré nežiaducim spôsobom môžu znižovať prídržnosť malty k povrchu betónu. Povrch betónu je bezpodmienečne nutné náležite prevlhčiť, a to opakovane aspoň 120 minút pred aplikáciou prípravnej malty. Na prípravu savých a nesúdržných podkladov doporučujeme penetráciu výrobkom STAVLEP alebo HLBOŇ. Nesavé podklady je nutné upraviť pomocou výrobku DRSOŇ. Otvor musí byť aspoň o 5 mm väčší než priemer kotveného prvku.

PRÍPRAVA MATERIÁLU

DRŽTOFEST TH sa pripravuje na použitie zmiešaním potrebného množstva suchej malty s odmeraným množstvom vody. Pomer miešania je uvedený v tabuľke. Po dokonalom rozmiešaní necháme maltu 10 minút odstáť a potom ešte jedenkrát krátko premiešame.

POUŽITIE:

DRŽTOFEST TH bol vyvinutý predovšetkým pre maloobjemové sanácie prestupov a defektov v betónových konštrukciách. Položené povrchy je nevyhnutné ihneď po dokončení náležite ošetriť. Dobre sa osvedčuje zakrytie položených plôch či zaliatych otvorov PE fóliou, prevlhčenou geotextíliou a pod.

Dodatočné parametre

Kategória: Stavba
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie