DRŽTOFEST- rozpínavá maltová zmes 5 kg

Kód: HASOFT 12.03
Akcia
Značka: Hasoft
€9,89 –16 %
2695 drztofest rozpinava maltova zmes 5 kg
€9,89 –16 % €8,30 €6,92 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.12.2021

DRŽTOFEST – rozpínavá upevňovacia hmota na zalievanie

Detailné informácie

Podrobný popis

DRŽTOFEST zaisťuje riadne a trvalé zakotvenie kotevných elementov v betónových konštrukciách a prvkoch. Je určený najmä na zalievanie kotevných skrutiek a podlievanie (usadzovanie) rámov točivých strojov, dynamicky zaťažených strojov. Kotevným prvkom poskytuje alkalickú ochranu. Okrem toho je vhodný aj na zmonolitnenie stykov prefabrikovaných či monolitických železobetónových prvkov. Použiteľný je aj na rôzne podbetonávky či dobetonávky vyžadujúce miernu expanziu tuhnúcej výplne.

DRŽTOFEST je jednozložková rozpínavá suchá maltová zmes na báze portlandského cementu s obsahom expanznej prísady a PPR vláken.

výhody, použitie:

  • aplikuje sa ručne alebo strojne
  • je stekutený pre ľahkú aplikáciu
  • má výbornú prídržnosť k podkladu
  • je trvalo odolný voči vode a je mrazuvzdorný
  • má výborné mechanické vlastnosti
  • dokonale vyplňuje kotevné a iné otvory riadeným rozpínaním
  • má vysokú chemickú odolnosť
  • je odolný voči dynamickému namáhaniu
  • obsahuje PPR vlákna

aplikácia:

PRÍPRAVA PODKLADU

Z podkladu musia byť pred aplikáciou malty odstránené všetky prachové a nesúdržné častice, povrch betónu nesmie byť znečistený ropnými či inými produktmi, ktoré nežiaducim spôsobom môžu znižovať prídržnosť malty k povrchu betónu. Povrch betónu je bezpodmienečne nutné náležite prevlhčiť, a to opakovane aspoň 120 minút pred aplikáciou pripravenej malty. Na prípravu savých a nesúdržných podkladov doporučujeme penetráciu výrobkom STAVLEP alebo HLBOŇ. Nesavé podklady je nutné upraviť pomocou výrobku DRSOŇ. Otvor musí byť aspoň o 5 mm väčší než priemer kotveného prvku.

PRÍPRAVA MATERIÁLU

DRŽTOFEST sa pripravuje na použitie zmiešaním potrebného množstva suchej malty s odmeraným množstvom vody. Pomer miešania je uvedený v tabuľke. Po dokonalom rozmiešaní necháme maltu 10 minút odstáť a potom ešte jedenkrát krátko premiešame.

POUŽITIE:

DRŽTOFEST bol vyvinutý predovšetkým pre maloobjemové zálievky a podlievanie rámov a osadzovanie strojov vykonávané ručnou pokládkou. Maltu je možné bez problémov pokladať aj strojne za mokra. Pri podlievaní rámov je vhodné postupovať bez prerušenia, a to vždy z jednej strany či rohu. Pri väčších rozmeroch rámov je vhodné zálievku aplikovať zo stredu rámovej dosky pomocou lievika zodpovedajúcej veľkosti či hadíc s potrebnou svetlosťou. V každom prípade je nevyhnutné zaistiť náležité odvzdušnenie podlievanej dosky. Kotevné otvory je vhodné zaplniť zálievkovou maltou pred osadením rámu až po horný okraj otvorov. Položené povrchy je nevyhnutné ihneď po dokončení náležite ošetriť. Dobre sa osvedčuje zakrytie položených plôch či zaliatych otvorov PE fóliou, prevlhčenou geotextíliou a pod.

Dodatočné parametre

Kategória: Stavba
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: