Terasa – aké materiály zvoliť pri jej zariaďovaní?

 

Trávenie voľného času, oddych či zábavu s priateľmi si predstavuje každý z nás inak. Ak patríte medzi tých, ktorí si večer po namáhavom dni v práci nevedia predstaviť bez posedenia na terase svojho bytu či na záhrade rodinného domčeka, viete, že základom je pohodlné sedenie v kombinácii s moderným a funkčným záhradným nábytkom.

castle-park-806854_960_720

Výrobcovia záhradného nábytku sa predháňajú informáciami o tom, čo je aktuálne v móde, čo vám v žiadnom prípade nesmie chýbať a do čoho sa oplatí investovať. Pravdou však je, že pre každého je „trendy“ alebo „in“ to, v čom alebo pri čom sa cíti najlepšie. Dizajn predmetu je vnímaný subjektívne a to, čo sa páči vám sa nemusí páčiť vášmu susedovi. Ale prečo by sa aj malo? Záhradu či terasu si tvoríte predsa tak, aby ste sa cítili príjemne vy a vaša rodina. Dôležité pritom je, aby bola terasa nielen pekná, ale aj funkčná. A tiež, aby vám zabezpečila pocit bezpečia a súkromia.

 

Súkromie vďaka imitácii živého plota

Hovorí sa, že prirodzený živý materiál nikdy nemôže nahradiť jeho imitácia. Samozrejme, s tým sa dá súhlasiť. Avšak existuje mnoho situácií, kedy siahneme radšej po imitácii. V niektorých prípadoch to môže byť cena, napríklad keď sa rozhodujeme medzi záhradným nábytkom z umelého alebo prírodného ratanu. Ďalším dôvodom môže byť starostlivosť o materiál. Ak sa napríklad rozhodneme pre prírodný živý plot, potrebné je sa oň pravidelne starať. Ak na to nemáme podmienky či čas, prípadne ak k tomu jednoducho nemáme vzťah, vyberieme si pre naše potreby imitáciu živého plota. Ploty z umelých tují či brečtanu sú v prípade kvalitného dodávateľa takmer na nerozoznanie od prírodných. Podobná situácia môže nastať aj keď  chceme náš balkón, terasu či záhradu spestriť exotickým drevom. Nie každý z nás má možnosť zaobstarať si skutočný bambusový tieniaci plot. Ak sa dokážeme zmieriť s tým, že to bude ako skutočný bambus len vyzerať, jeho imitácia splní účel a ani estetické hľadisko nemusí byť vôbec zlé.

 

Ratanové sedenie s nádychom luxusu v kombinácii s klasickým dreveným nábytkom

Drevený záhradný nábytok môžeme kľudne označiť aj pojmom luxusný záhradný nábytok. Už tým, že sa jedná o drevo, klasický prírodný materiál, ktorý, ak sa oň pravidelne staráme, vydrží desaťročia a ktorého hodnota môže rokmi rásť. Majitelia dreveného záhradného nábytku vedia, že použitie správnej impregnácie, vhodnej lazúry či lakov a farieb je základom pre jeho dlhovekosť. Zároveň sa starostlivosť o drevo časom stane rutinou domácich kutilov a odmenou za čas a námahu im bude nábytok ako nový aj po 10 či 20 rokoch.

teak-172642_960_720

Ďalšou veľkou výhodou nábytku zo skutočného dreva je, že je možné ho renovovať. Ak nájdete kus dreveného nábytku v šope po starých rodičoch, viete z neho spraviť skutočne nádherný kus. Stačí  vôľa, pár užitočných rád, ako na to a vhodné náradie. Na renováciu drevených výrobkov a na starostlivosť o drevo nepotrebujete investovať do profi náradia. Pre domáce majstrovanie vám úplne postačí cenovo prístupné hobby náradie. Drevený záhradný nábytok je možné označiť za nadčasový. Moderný je v každej dobe. Ľahko ho preto skombinujete s moderným záhradným sedením, aj keď je vyrobené z iného druhu dreva alebo úplne iného materiálu.

richmond-corner_01

Aktuálne patria medzi najvyhľadávanejšie ratanové sedenia, pričom prevláda umelý ratan nad prírodným. Ponuka farieb a dizajnu záhradných sedení je skutočne pestrá, rovnako aj ich cenové úrovne. Finálny vzhľad vašej terasy či záhrady záleží len od vašich dizajnových a pocitových predstáv a samozrejme od rozpočtu, ktorý je potrebné si ešte pred zariaďovaním či rekonštrukciou stanoviť.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie