Ako sa vyhnúť slnku a užiť si teplo v tieni

Teplé letné mesiace nás lákajú viac času tráviť vonku, v záhradách, terasách, či balkónoch. Azda každý by chcel nejakú svoju oázu pokoja, bez zvedavých pohľadov susedov, horúcich slnečných lúčov, či dotieravého hmyzu.

Dostatočné súkromie pomôžu zabezpečiť tieniace siete rôznych farieb, imitácie bambusového plota, či umelý živý plot. Sú ideálnou ochranou aj proti slnku a prieniku prachu.

Tieniace siete a ploty

Tieniace siete a ploty sú jedným z lacnejších a zároveň praktických riešení. Vyznačujú sa jednoduchou montážou na plot, ktorú zvládne každý kutil – začiatočník. Pri výbere je dôležité okrem kritéria farebnosti a rozmerov myslieť aj na hustotu. Čím je sieť hustejšia, tým má vyššiu tienivosť.

blog1

Tkanina záhradná popular sa využíva na zabezpečenie nepriehľadnosti od okolia, a tiež ako zábrana proti prenikaniu slnečných lúčov. Efektívny spôsob ochrany zabezpečuje kvalitný materiál, odolný voči UV žiareniu, ktorý zaručuje dlhodobú stálosť.

blog2

Imitácia bambusovej tieniacej zábrany je vhodná pre všetkých, ktorí milujú dokonalý súlad s prírodou a zároveň jednoduché riešenia, ktoré nevyžadujú veľa námahy a starostlivosti.

Je zložený z tyčiek,v tvare polmesiaca, ktoré sú medzi sebou spojené nylonovými vláknami. Na plot sa umiestňuje pomocou drôtu, či pásky. Takýto typ plotu má dlhú životnosť, je odolný voči poveternostným vplyvom a dobre vyzerá z oboch strán plota.

Dizajn bez názvu

Umelé živé ploty sú najnovšou možnosťou pre zatienenie záhrad, či rezidenčných objektov. Pôsobia ako verná imitácia živého plota z okrasných drevín (tuje, brečtanu, tisu, krušpánu...)

Medzi výhody tohto dekoratívneho a praktického doplnku patrí:

  • Jednoduchá montáž a rýchla inštalácia
  • Nenáročná údržba
  • Tvarová variabilita
  • Široká škála výberu (veľkosti, farieb, cenovej úrovne)
  • Vysoká životnosť ( 5 – 8 rokov)
  • Vodeodolnosť, UV odolnosť
  • Široké možnosti využitia v exteriéri aj interiéri ( balkóny, terasy, lodžie, staré steny, ploty, fasády domu...)

Sieť proti hmyzu

Dizajn bez názvu_1

Nepríjemnými spoločníkmi našich pokojných letných dní a nocí môže byť hmyz. Jednou z možností ochrany pred týmito nevítanými návštevníkmi je magnetická sieťka proti hmyzu.

Pôsobí elegantným dojmom, jednoducho sa inštaluje a poctivo chráni vaše priestory. Vďaka systému niekoľkých magnetov sa po prejdení osoby automaticky zatvára.